+420 311 623 527

Střední zdravotnická škola BEROUN

+420 311 623 527
Zřizovatel:https://www.kr-stredocesky.cz/
background-mask

Ježíškova vnoučata

‹ Zpět Kategorie: Aktuality


Přispějme na dobrou věc


Milí přátelé,

Jménem Centra pro zdravotně postižené a seniory Středočeského kraje, o.p.s. bych vám chtěla krátkým příběhem představit naší klientku, která se nachází v těžké životní situaci a zasloužila by si dárek k vánocům za její obětavost, vlídnost k lidem, ochotu pomáhat, pracovitost a mnoho jejích dalších kladných vlastností.

Osmdesátiletá paní z obce na Berounsku, žijící ve starším domku s vnukem se zdravotním postižením, o kterého se stará od miminka po odložení jeho matkou. Nezodpovědným jednáním jejích rodinných příslušníků přišli málem o střechu nad hlavou. Aby moha nadále žít ve svém rodném domě, splácí určitou část domu, její finanční situace není dobrá, je v tíživé životní situaci.

Paní je i přes svůj věk velmi činná v různých organizacích a spolcích, pomáhá zdarma i v různých aktivitách obce, obětavě pomáhá také svým nemocným vrstevníkům a nehledí přitom na sebe. Bývá často unavená a psychicky „na dně“. Tvrdí, že pomoc druhým jí kompenzuje trápení ve svém životě, doslova by se rozdala.

Paní je naší klientkou sociálně aktivizačních služeb, je velice šikovná na ruční práce, zhotovené výrobky rozdává pro radost všem ostatním. Pro obecně prospěšné spolky osob se zdravotním postižením, kde je členkou, zajišťuje od různých místních podnikatelů, sponzorské dary na činnost. Sama si však nemůže dovolit odjet společně se svými přáteli na žádný rekondiční pobyt pořádaný těmito spolky. Proto jsme se rozhodli prostřednictvím akce „Ježíškova vnoučata“ požádat pro paní o vánoční dárek – Poukaz na týdenní rekondiční pobyt v lázních Poděbrady, hotel Junior v termínu 31.7- 6.8.2020 v ceně 5 200,- Kč. Je dohodnuto s pořádající organizací, že se může částečně na ceně pobytu podílet, částku v případě potřeby do požadované výše doplatí.

Doufáme, že se naše snaha, připravit nic netušící paní milé vánoční překvapení, podaří.

Všem přejeme krásné vánoce, zdraví a spokojenost.

 Mgr. Petra Šedivá

CZPS Berounvloženo: 4. prosinec 2019