+420 311 623 527

Střední zdravotnická škola BEROUN

+420 311 623 527
Zřizovatel:https://www.kr-stredocesky.cz/
background-mask

Ježíškova Vnoučata 2019

‹ Zpět Kategorie: Aktuality


Ve spolupráci s Centrem pro zdravotně postižené seniory Středočeského kraje jsme si vybrali svou vnučku - paní R.V. a za velké pomoci studentů ZA 3A jí mohli splnit vánoční přání - Rekondiční pobyt v Poděbradech.


Osmdesátiletá paní z obce na Berounsku, žijící ve starším domku s vnukem se zdravotním postižením, o kterého se stará od miminka po odložení jeho matkou. Nezodpovědným jednáním jejích rodinných příslušníků přišli málem o střechu nad hlavou. Aby mohla nadále žít ve svém rodném domě, splácí určitou část domu, její finanční situace není dobrá, je v tíživé životní situaci.
Paní je i přes svůj věk velmi činná v různých organizacích a spolcích, pomáhá zdarma i v různých aktivitách obce, obětavě pomáhá také svým nemocným vrstevníkům a nehledí přitom na sebe. Bývá často unavená a psychicky „na dně“. Tvrdí, že pomoc druhým jí kompenzuje trápení ve svém životě, doslova by se rozdala.
Paní je klientkou sociálně aktivizačních služeb, je velice šikovná na ruční práce, zhotovené výrobky rozdává pro radost všem ostatním. Pro obecně prospěšné spolky osob se zdravotním postižením, kde je členkou, zajišťuje od různých místních podnikatelů, sponzorské dary na činnost. Sama si však nemůže dovolit odjet společně se svými přáteli na žádný rekondiční pobyt pořádaný těmito spolky. Proto jsme se rozhodli prostřednictvím akce „Ježíškova vnoučata“  a za pomoci našich studentů Míši, Nikoly, Andrey, Martina a Matyáše vybrat peníze na poukaz na týdenní rekondiční pobyt v lázních Poděbrady, hotel Junior v termínu 31.7- 6.8.2020 v ceně 5 200,- Kč. A jelikož se vybrala částka 9000,- Kč, může si paní Růženka v lázních  dovolit i nějakou tu proceduru navíc. Všem moc děkujeme
Galerie:


vloženo: 17. prosinec 2019