STŘEDNÍ ZDRAVOTNICKÁ ŠKOLAMládeže 1102, BEROUN

ČT edu – pro maturanty

Chtěli bychom maturanty podpořit. Ale víme, že k tomu, aby studenti zvládli celou středoškolskou látku, žádná videa nestačí. A tak jsme natočili speciální maturitní sérii Dáme to!, ve které se nesnažíme o výklad, ale o to, abychom oslabili moment překvapení. Zaměřujeme se na ty typy úloh, na které v didaktických testech žáci pravděpodobně narazí. Na možné postupy, časté chyby nebo na způsoby bodování.

 

Náš průvodce po maturitních úlohách Dáme to! tedy zahrnuje 10 videí k testům z českého jazyka, 10 k testům z matematiky, 3 videa k jejich hodnocení a sérii procvičovacích úloh i s příklady možných řešení.

 

Pořad jsme v České televizi připravili společně s Národním pedagogickým institutem. A budeme moc rádi, když jej budete v rámci své školy sdílet s učiteli a žáky. A budeme doufat, že pro ně bude užitečný.

 

Po obrovském zájmu, který byl na portálu ČT edu o videa k přípravě na přijímačky na střední školy, jsme také materiály k maturitám doplnili o náměty k ústní části maturity z Českého jazyka.

 

Děkujeme. A opět se těšíme na Vaše nápady, výhrady a komentáře na emailu ctedu@ceskatelevize.cz.